Naše společnost se na základě svých dlouholetých zkušeností a partnerství s předními dodavateli kotlů a řešení pro vytápení rozhodla nabídnout Vám kompletní řešení kotlíkové dotace v Pardubickém, Královehradeckém kraji a kraji Vysočina.

V rámci zajištění dotace po Vás budeme vyžadovat jen minimum spolupráce. Vše zajistíme sami, profesionálně, rychle a s garancí nezměněných cen navržených komponent až do finálního schválení dotační žádosti.

Jsme velkoobchodní firma, která spolupracuje přímo s dodavateli kotlů a veškerého souvisejícího vybavení. Dokážeme proto dodat vše potřebné rychle, za dobrou cenu a se zárukou profesionálního řešení, které Vám bude přinášet radost po dlouhou dobu.

 

Kontaktovat nás můžete na telefonu 724 890 004 nebo emailu vaclav.pejcha@instal.cz a my zajistíme vše potřebné. Spolupráci můžeme zahájit již v předstihu a důkladně se tak připravit na včasné a správné podání žádosti o kotlíkovou dotaci v roce 2017.


Co jsou kotlíkové dotace?

Kotlíkové dotace jsou dotační programy, které vypisují jednotlivé kraje a v jejich rámci poskytují dotaci na pořízení nových kotlů s vyšší účiností a ohledem na ekologii.

Dotaci je v rámci kotlíkové dotace možné čerpat i na vedlejší mikroopatření, jako je doplnění plastových oken, zateplení domu či izolace střechy. V rámci dotace získáte finance také na zpracování energetického posudku, projekt i zapojení kotle.

Pro koho jsou kotlíkové dotace?

Pro každou fyzickou osobu, vlastníka rodinného nebo bytového domu do třech bytových jednotek, který je prokazatelně vytápěn kotlem na pevná paliva (uhlí, koks, brikety, dřevo) s ručním přikládáním

Pokud je dům vytápěn více zdroji, například ještě elektrickým kotlem, musí být kotel na pevná paliva primárním zdrojem energie.

Kdy mohu dotace čerpat?

Dotace lze čerpat na základě žádosti schválené příslušným krajským úřadem. Termíny přijímání žádostí vypisují jednotlivé kraje různě. Obecně v roce 2016 proběhla 2. výzva přijímání žádostí a zaznamenala opět obrovský ohlas, kdy maximální počet přijímaných žádostí byl naplněn zpravidla v řádu několika málo dnů.

Nyní se očekává 3. dotační výzva, která by měla proběhnout na podzim roku 2017. Očekává se, že podávání žádostí bude již plně elektronické a odpadne zdlouhavé čekání ve frontách. Je pravděpodobné, že nově z dotačního programu vypadne podpora kotlů na uhlí.

Kolik peněz mohu získat?

Pravidla 3. kotlíkové dotace zatím nejsou známa. V předchozí dotační výzvě se dotovalo až 85% nákladů do maximální částky 150 000,-Kč na výměnu kotle. Tedy mohl občan získat až 127 500,-Kč. Mikroopatření mohla z celkových 150 000,- činit až 20 000,-. 

Předpokládáme, že 3. dotační výzva bude ve velmi podobném rozsahu. Je potřeba si uvědomit, že každý provozovatel kotle na tuhá paliva, který nesplňuje emisní třídu 3 a vyšší bude muset od 1. září 2022 povinně přejít na jiný, ekologičtější způsob vytápění. Investici se tak stejně nevyhne a je proto nanejvýš vhodné včas o dotaci zažádat.


VODA | TOPENÍ | PLYN | KOUPELNY


© 2018, INSTAL spol. s r.o. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing